TİKA'nın Gönüllü Elçilerinden Arnavutluk'ta Kreş Tadilatına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonunda, Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA) ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) işbirliğinde düzenlenen "2018 Tecrübe Paylaşım Programı"na katılan gönüllü öğrenciler, Arnavutluk'un Orikum şehrinde bulunan kreşin tadilat çalışmalarına katıldı.

Arnavutluk'un Vlora Belediyesi'ne bağlı 6.000 nüfuslu Orikum şehrinde bulunan tek kreş olan Mustafa Kemal Atatürk Kreşi 1984 yılında inşa edildi. 150 öğrenci kapasiteli kreşte Arnavutluk standartlarına uygun olarak 5 sınıfta eğitim veriliyor. 

TİKA'nın gönüllü elçileri  kreşin çocuklara daha sağlıklı ve uygun koşullarda eğitim verebilmesi amacıyla tadilat çalışmalarına katıldı. Mustafa Kemal Atatürk Kreşi'nin duvarları ve demirleri TİKA’nın gönüllü elçileri tarafından boyandı ve temizliği yapıldı.

Program boyunca Arnavutluk'un farklı bölgelerinde TİKA tarafından hayata geçirilen projelere bizzat katkı sunan öğrencilerden Şeyma Gülseren Durmaz kendisi ve arkadaşlarının yer aldığı tadilat çalışması ile kreşin kullanılabilir duruma getirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Durmaz,  "Boyadığımız salıncaklarda sallanacak her çocuğun mutluluğunda bizim de payımız olacak." sözleriyle duygularını ifade etti.