TİKA, 15 Temmuz Şehitlerinin Hatırasını Pakistan’da Yaşatıyor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Pakistan'ın Karaçi şehrindeki bir parka 15 Temmuz şehitleri adına 251 adet fidan dikildi.

Pakistan’ın Karaçi şehrinin güneyinde yer alan parkta düzenlenen programa; T.C. Karaçi Başkonsolos Yardımcısı Oğuz Kozanlı, TİKA Karaçi Koordinatörü Halil İbrahim Başaran, Pakistan’da yaşayan Türk vatandaşlar, Pakistanlı Türkiye mezunları, farklı okullardan öğrenciler, kamu çalışanları, akademisyenler, iş insanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan çok sayıda davetli katıldı.

Şehitler adına okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından programda konuşan Başkonsolos Yardımcısı Kozanlı, 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimizin hatıralarının TİKA organizasyonunda dikilen fidanlarda yaşayacağını belirtti.

TİKA Karaçi Koordinatörü Başaran ise yaptığı konuşmada, dikilen fidanların büyümesi ile birlikte parkın, Türkiye-Pakistan dostluğunun bir sembolü haline geleceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Karaçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Ali tarafından şehitlerimiz ve Türkiye için dualar edildi.