Gine’de Albino Yetimlere TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Başkent Konakri’nin banliyösünde yerleşik Albino Yetimhanesine malzeme desteği sağladı.

35 albino yetimin barındığı yetimhaneye ranza, yatak, elbise dolapları, çamaşır makinesi, su tesisatı ve kırtasiye malzemeleri ile albino yetimlerin Güneş’ten etkilenmesini engelleyecek krem ve ilaç malzemesi desteğinde bulunuldu.

Düzenlenen törene T.C. Konakri Büyükelçisi Volkan Türk Vural ve eşi Arlinda Vural, Maarif Vakfı Konakri Direktörü Hasan Serbest, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Coşkun ile Türkiye Diyanet Vakfı Temsilcisi Ahmet Özdemir katıldı.  

Törende konuşan T.C. Konakri Büyükelçisi Volkan Türk Vural, TİKA’nın verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kardeş ve dost Gine halkının her zaman yanında olacaklarını vurguladı.

TİKA Konakri Koordinatörü Mehmet Özdemir ise konuşmasında, TİKA’nın iç bölgeler dâhil tüm ülkede eğitimden sağlığa, altyapıdan tarıma kadar projeler gerçekleştirdiğini, bunun yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri kapsamında da yetimhane ve dezavantajlı gruplara yönelik de projeler hayata geçirildiğini ve çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Gine Albinoları Konfederasyonu Temsilcisi Abdoulaye Traore ise yapılan yardımın kendileri için çok önemli olduğunu ve yetimhanede barınan çocukları çok sevindirdiğini, verilen destekler sayesinde yetimlerin daha iyi koşullarda yaşamalarının sağlanacağını belirterek Büyükelçiliğimize ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.