Expo 2011 Toplantısı Sona Erdi

Expo 2011 Toplantısı Sona Erdi
Küresel Güney-Güney İşbirliği EXPO 2011 toplantısı 9 Aralık 2011 tarihinde sona erdi.

Dünyada her gece 925 Milyondan fazla insanin yatağına aç olarak girdiği bir dönemde gıda temini konusunda alınacak önlemler Roma’da, TİKA yetkililerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 350 katılımcı tarafından tartışıldı. Program süresince Beslenme, HİV/AİDS, Sağlık ve Yenilenebilir Enerji konuları ele alındı. Panelin üst düzey konuğu Mali Kadın, Çocuk ve Aileden sorumlu Bakanı Dr. Konare Mariam Kalapo oldu. Güney-Güney İşbirliği gıda temini konusunda uzun vadeli ve sürdürülebilir çözümler ararken, her ülkenin kendi gerçeklerine uygun çözüm yolları paylaşıldı.

TİKA’dan En İyi Uygulama Örnekleri Sunumu

TİKA UNDP yetkilisi Sebahattin Gazanfer 8 Aralık günü Küresel Kalkınma Çözümleri ve Güney Güney İşbirliği, Üçgensel İşbirliği konulu oturumda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) hakkında bir sunum yaptı. TİKA’nın 5 kıtada gerçekleştirdiği proje ve faaliyetleri, çözüm önerilerini katılımcılara anlattı.

EXPO 2011 toplantısı 9 Aralık 2011 Cuma gün geleneksel yıllık ödül töreni ile sona erdi.

Ayrıntılı Bilgi için: http://www.fao.org/webcast/details.asp?high=1&movie=http://193.43.36.192/GSSD-closing- ceremony&pub_id=297967