Ekvador Çevre Bakanlığı Uzmanlarına Eğitim

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Müdürlüğü işbirliğiyle Ekvador Çevre Bakanlığı ve Belediyeleri uzman ve yetkililerinden oluşan heyete katı atık yönetimi konulu kapasite artırımına yönelik eğitim programı düzenlendi.
TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde teknik işbirliği kapsamında kamu, kurum ve kuruluşlarında kurumsal kapasitenin geliştirilmesi ve mesleki eğitim programlarının düzenlenmesine ilişkin faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Müdürlüğü işbirliğiyle Ekvador Çevre Bakanlığı ve Belediyeleri uzman ve yetkililerinden oluşan heyete katı atık yönetimi konulu kapasite artırımına yönelik eğitim programı düzenlendi.

İstanbul’da düzenlenen söz konusu eğitim programı çerçevesinde Ekvador belediyelerinin uzmanlarından oluşan 10 kişilik heyete, Evsel Katı Atığın Oluşumu ve Toplanması, Evsel Katı Atık Transfer İstasyonları, Ambalaj Atıklarının Geri Kazanımı, Evsel Katı Atıkların Vahşi Depolanması, Evsel Katı Atıkların Düzenli Depolanması, Tıbbi Atıkların Toplanması-Taşınması- Bertarafı, Evsel Katı Atıkların Biyolojik Metotlarla Bertarafı, Evsel Katı Atık Sızıntı Suyu Yönetimi, Deponi Gazı Yönetimi konularında bilgilendirmede bulunuldu.

Eğitim programı sonrasında açıklama yapan Ekvadorlu uzmanlar programdan duydukları memnuniyeti dile getirerek TİKA ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.