Yabancı Dil ve Osmanlıca Sınavlarına Girecek Sözleşmeli Personel Adayları İçin Duyuru

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nca (TİKA) 24 Eylül-02 Ekim 2014 tarihinde yapılacak sözleşmeli personel sınavı için müracaat eden, yabancı dil yeterliliği için Başkanlığımızca yapılacak sınava girmeyi talep eden adaylar için 22 Eylül 2014 Pazartesi günü saat 10:00 da aşağıda açık adresi verilen sınav merkezinde Yabancı Dil Sınavı yapılacaktır.

 

Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda, başvuruları Başkanlığımızca kabul edilen adaylar arasında, Başkanlığımızca yapılacak yabancı dil sınavına girmeyi talep eden-aşağıda sunulan Tablo-1’de isimleri bulunan- sözleşmeli personel adaylarının belirlenen gün ve saatte sınav merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

 

SINAV BİLGİLERİ

 

·         Adaylar Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya üzerinde vatandaşlık numarası bulunan Ehliyet ile sınav salonlarına alınacak, belirtilen belgeleri olmayan adaylar ise kesinlikle sınava alınmayacaktır.

 

·         Yabancı Dil Sınavı; İngilizce, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinden yapılacaktır.

 

·         Sınav süresi, 120 dakika olacaktır.

 

·         Adaylar saat 09:30 itibariyle salonlara alınacak olup, sınav saat 10:00’da başlayacaktır.

 

·         Sınava 15 dakikadan fazla geç kalan aday sınava alınmayacak, adaylar sınavın ilk 60 dakikasında ve son 15 dakikasında sınav salonlarından dışarı çıkarılmayacaklardır.

 

·         Adaylar sınav salonlarına cep telefonu, fotoğraf makinası vb. elektronik cihazlarla ve sözlük vb. dil materyalleriyle kesinlikle alınmayacaklardır.

 

·         Başvurularını 10. Gruptan yapan adaylar -isimleri Tablo’2’de bulunan- Başkanlığımızca Osmanlıca  seviyesini ölçen bir sınava tabi tutulacaktır. Osmanlıca sınavı aşağıda belirtilen adreste, saat 16:00’da yapılacaktır. Adaylar saat 15:30’da sınav salonlarına alınmaya başlanacaktır.

 

SINAV MERKEZİ:

 

Gazi Üniversitesi Türkçe Öğrenim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER)

Eti Mahallesi, Ali Suavi Sokak. 15/A Maltepe/Ankara (Gazi Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesinin Bulunduğu Kampus).

 

Yabancı Dil Sınav Saati : 10:00

Osmanlıca Sınav Saati   : 16:00

Adaylara duyurulur.

 

 

TABLO – 1 YABANCI DİL SINAVINA GİRECEK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ADAY LİSTESİ

Sıra No.

Adı

Soyadı

Yabancı Dil

1

KÜBRA

GÜLENÇ

İngilizce

2

İBRAHİM

KEÇECİ

İngilizce

3

MUHAMMED ÖMER

ERSOY

İngilizce

4

MEHMET

ALTAY

İngilizce

5

SAVAŞ

KAPLAN

İngilizce

6

ÖMER

YAVUZ

İngilizce

7

BEHİYE

KARAKAŞ

Fransızca

8

LOKMAN

ÇEKİÇ

İngilizce

9

NİGAR

SELLİ

Rusça

10

BİLAL

GÜVEN

İngilizce

11

EBRAR

İLYAZİ

İngilizce

12

EMİNE

ARSLAN

İngilizce

13

ESRA

AKAN

İngilizce

14

MELİHA

SARIALTIN

İngilizce

15

GÜVEN

BAŞARAN

İngilizce

16

ÖZGÜN

YILDIRIM

İngilizce

17

AHMET SARP

YILMAZ

İngilizce

18

HATİCE

ÇELİK ERKENCİ

İngilizce

19

ÇİĞDEM

ÖNEMLİ

İngilizce

20

PELİN

TAŞ

İngilizce

21

AHMET

SAĞLAM

Rusça

22

MUSA

AŞKIN

Arapça

23

SONGÜL

KARATAŞ

İngilizce

24

SABİR

ASKAROV

Rusça

25

EMRAH

TÜMKAYA

İngilizce

26

HALİL İBRAHİM

BAŞARAN

İngilizce

27

ELİF

TUNA

İngilizce

28

AVNİ

ANÇAZA

İngilizce

29

GÜLHANIM

ÖZTÜRK DOĞDU

İngilizce

30

NERMİN

MUTLU

İngilizce

31

DUYGU

ŞAVUR

İngilizce

32

YUNUS EMRE

BİLİCİ

İngilizce

33

TURCAN EFE

GÖK

İngilizce

34

GYÜLCAN

BAYRAMİ

İngilizce

35

SEZEN

IŞIK

İngilizce

36

GÜLSÜM

CEYHAN

İngilizce

37

KÜRŞAT

ÖZDEMİR

İngilizce

38

MEVLÜT KÜRŞAD

ERTUĞRUL

İngilizce

39

OYA

TÜTÜNCÜ

İngilizce

40

HURİYE

YILDIRIM

Fransızca

 

 

TABLO – 1 YABANCI DİL SINAVINA GİRECEK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ADAY LİSTESİ

Sıra No.

Adı

Soyadı

Yabancı Dil

41

MURAT

BAŞÖLÇEK

İngilizce

42

AYŞE TUBA

TOKAY

İngilizce

43

ABDUL CELİL

UZBEK

Arapça

44

MUSTAFA

ESKEN

Rusça

45

HEDİYE

SEVİNÇ

İngilizce

46

ÖZNUR

YÜKSEK

İngilizce

47

FATMA

DEMİR

İngilizce

48

ÖZGE

KARATAŞ

İngilizce

49

ULVİYE

BARIŞ

İngilizce

50

HİLAL

TAŞGIN

İngilizce

51

SEVDE

GÜREL

İngilizce

52

HASAN ANIL

AKKAŞ

İngilizce

53

ÖZLEM

YILMAZ

İngilizce

54

SÜHEYLA

KÖYBAŞI

Arapça

55

CENK

ACARÇİÇEK

İngilizce

56

EMRE

ŞAHİN

İngilizce

57

HACER

ELMACI

İngilizce

58

ELİF

TÜRKOĞLU BOYRAZ

İngilizce

59

HAYATİ

ÖZCAN

Arapça

60

NUR

ÖZBEK

Arapça

61

HÜLYA

ÜNAL

İngilizce

62

PERVİN

TUNÇ

İngilizce

63

SELİM

LALE

Arapça

64

BELMA

ÖZDEMİR

İngilizce

65

HALİT ZİYA

PAKİŞ

İngilizce

66

KAAN

SANER

İngilizce

67

MEVCUDE

SEÇİLMİŞ

Fransızca

68

MUHAMMET

YILMAZ

Fransızca

69

HAKAN

DAŞTAN

İngilizce

70

CANSEL

AKYÜZLÜ

Arapça

71

ARZU

UZUN ÇATAKLI

İngilizce

72

BURAK

ŞARLAK

İngilizce

73

ÖZAY

SANCAR

Rusça

74

UĞUR

ŞAHİN

İngilizce

75

ELİF

ŞEHİTOĞLU

İngilizce

76

ARZU GÖZDE

PEKEL

Fransızca

77

ONUR

BAŞAK

İngilizce

78

ŞABAN OĞUZ

ÜNAL

İngilizce

79

ERDAĞ

AKIN

İngilizce

 

 

TABLO – 1 YABANCI DİL SINAVINA GİRECEK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ADAY LİSTESİ

Sıra No.

Adı

Soyadı

Yabancı Dil

 

81

SADIK

SEYİTOĞLU

İngilizce

82

MÜGE

YERTUTAN

İngilizce

83

YAVUZ

ÇELİK

İngilizce

84

MURAT

ÖZTEKİN

İngilizce

85

EREN

DEMİR

İngilizce

86

MİRAY

 AKINAL

İngilizce

87

HASAN

SAVAŞ

İngilizce

88

SEVİM SEZİ

AKMAN

İngilizce

89

SELİM

LALE

Arapça

90

FAZLI

ELMACI

İngilizce

91

HASAN

DOĞAN

İngilizce

92

SELAHATTİN

ÖZDEMİR

Rusça

93

RIDVAN

KAŞIKÇI

İngilizce

94

YAKUP

KARAARSLAN

İngilizce

95

ÖMER

KÜÇÜKMEHMETOĞLU

Rusça

96

ENİS

KÜÇÜKYEŞİLTEPE

İngilizce

97

AZİZ ENES

YILMAZ

İngilizce

98

ERTUĞRUL

BAYHAN

Fransızca

99

DİLEK

ABATAY ŞEREMET

Fransızca

100

SEVİNÇ

KARAKOÇ

İngilizce

101

MUSTAFA

ASLAN

Rusça

           

 

 

TABLO-2 OSMANLICA SINAVINA GİRECEK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ADAY LİSTESİ

Sıra No.

Adı

Soyadı

Sınav

1

KÜBRA

GÜLENÇ

Osmanlıca

2

FEYZA

TANIŞ

Osmanlıca

3

MEHMET

ALTAY

Osmanlıca

4

SAVAŞ

KAPLAN

Osmanlıca

5

BİLAL

GÜVEN

Osmanlıca

6

EBRAR

İLYAZİ

Osmanlıca

7

EMİNE

ARSLAN

Osmanlıca

8

ESRA

AKAN

Osmanlıca

9

ÖZGÜN

YILDIRIM

Osmanlıca

10

NEVAL

MİLANLIOĞLU

Osmanlıca

11

EMİNE NUR

ÇEPNİ

Osmanlıca

12

ÇİĞDEM

ÖNEMLİ

Osmanlıca

13

LENİYE

USANMAZ

Osmanlıca

14

AVNİ

ANÇAZA

Osmanlıca

15

TURCAN EFE

GÖK

Osmanlıca

16

GYÜLCAN

BAYRAMİ

Osmanlıca

17

MEVLÜT KÜRŞAD

ERTUĞRUL

Osmanlıca

18

MURAT

ÖZGAN

Osmanlıca

19

AYŞE TUBA

TOKAY

Osmanlıca

20

ABDUL CELİL

UZBEK

Osmanlıca

21

HEDİYE

SEVİNÇ

Osmanlıca

22

HİLAL

TAŞGIN

Osmanlıca

23

SEVDE

GÜREL

Osmanlıca

24

FATMA

ÇELİK

Osmanlıca

25

HASAN ANIL

AKKAŞ

Osmanlıca

26

NURABİUBİU

BORSOKEYEVA

Osmanlıca

27

CENK

ACARÇİÇEK

Osmanlıca

28

HİLAL GAYE

İNCE

Osmanlıca

29

HACER

ELMACI

Osmanlıca

30

SELİN

MEMİŞOĞLU

Osmanlıca

31

NUR

ÖZBEK

Osmanlıca

32

SELİM

LALE

Osmanlıca

33

HALİT ZİYA

PAKİŞ

Osmanlıca

34

BETÜL

BÜLBÜL

Osmanlıca

35

CİHAN

BİLGİLİ

Osmanlıca

 

TABLO-2 OSMANLICA SINAVINA GİRECEK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ADAY LİSTESİ

Sıra No.

Adı

Soyadı

Sınav

 

36

HAKAN

DAŞTAN

Osmanlıca

37

CANSEL

AKYÜZLÜ

Osmanlıca

38

ÖZAY

SANCAR

Osmanlıca

39

HACER

KILIÇASLAN

Osmanlıca

40

ÇAĞRI

ERDOĞAN

Osmanlıca

41

UĞUR

ŞAHİN

Osmanlıca

42

HAZAL

DURAN

Osmanlıca

43

AKIN

GÜL

Osmanlıca

44

ERDAĞ

AKIN

Osmanlıca

45

ÜZEYİR

GÖKSUN

Osmanlıca

46

YAGHOOB

RAHİMİ DASHLIBOROON

Osmanlıca

47

YAVUZ

ÇELİK

Osmanlıca

48

HASAN

SAVAŞ

Osmanlıca

49

ŞEMSETTİN

SEYHAN

Osmanlıca

50

SELİM

LALE

Osmanlıca

51

HASAN

DOĞAN

Osmanlıca

52

RIDVAN

KAŞIKÇI

Osmanlıca

53

YAKUP

KARAARSLAN

Osmanlıca

54

ÖMER

KÜÇÜKMEHMETOĞLU

Osmanlıca

55

YEŞİM

ŞİT

Osmanlıca

56

SEVİNÇ

KARAKOÇ

Osmanlıca

57

MUSTAFA

ASLAN

Osmanlıca