TİKA

Türkiye, uluslararası ilişkilerden ekonomiye, sanattan sosyolojiye etkin olduğu her alanda yüksek performans göstermiş; etkili kararlar alarak ve doğru adımlar atarak kalkınma tecrübeleri konusunda diğer ülkeler için bir model haline gelmiştir. Barışın, huzurun ve refahın çok yönlü bir kalkınma ile mümkün olacağına inanmış, sahip olduğu siyasi, sosyal ve teknik altyapı ile bölgesel ölçekte ve dünya ölçeğinde pek çok projede koordinasyonu sağlamıştır...

Dr. Serdar Çam
TİKA Başkanı
Program Koordinasyon Ofisleri
  • Afganistan (3)
    Afganistan
    X
    • Herat Program Koordinasyon Ofisi
      • +93 794 388 953 54
      • herat@tika.gov.tr
      • Caddeyi Kahramani Milli No:3 Herat/Afganistan
    • Kabil Program Koordinasyon Ofisi
      • +93 0796 38 95 31-38
      • kabil@tika.gov.tr
      • Karte-i Chahar Sarayi Ghazni Kabul Afganistan
    • Mezar-ı Şerif Program Koordinasyon Ofisi
      • +93 755 01 36 41
      • mezariserif@tika.gov.tr
      • Karte-i Zahuriddin Faryabi District 2, Third street, No:193 Mezar-ı Şerif/Afganistan
  • Arnavutluk
    Arnavutluk
    X
    • Tiran Program Koordinasyon Ofisi
      • +355 4 236 64 16
      • +355 4 236 64 18
      • tiran@tika.gov.tr
      • Rruga e Elbasanit. 125/1. Tiran / Albania
  • Azerbaycan
    Azerbaycan
    X
    • Bakü Program Koordinasyon Ofisi
      • +994 12 493 10 24
      • +994 12 493 64 24
      • baku@tika.gov.tr
      • Hagani Sokak No:31/24, AZ1000, Bakü, Azerbaycan
  • Bangladeş
    Bangladeş
    X
    • Dakka Program Koordinasyon Ofisi
      • +880 2 988 39 64
      • +880 2 988 39 67
      • dakka@tika.gov.tr
      • Road:5 House:8 Baridhara Diplomatic Zone-1212 Dhaka/Bangladesh
  • Bosna
    Bosna
    X
    • Bosna-Hersek - Saraybosna Program Koordinasyon Ofisi
      • +387 33 558 145
      • +387 33 558 146
      • saraybosna@tika.gov.tr
      • Hamdije Kreševljakovića br.5, 71000 Sarajevo, Bosna i Hercegovina
  • Çad
    Çad
    X
    • Encemine Program Koordinasyon Ofisi
      • +235 225 22 610
      • +235 225 22 610
      • encemine@tika.gov.tr
      • Diguel à côté de l'hôtel Ledger Plaza Villa A3 P.B.884 N'Djamena –TCHAD
  • Cezayir
    Cezayir
    X
    • Cezayir Program Koordinasyon Ofisi
      • +213 21 69 15 33
      • +213 21 69 15 33
      • cezayir@tika.gov.tr
      • 13 Rue Geurrouard, Souidani Boudjemaa El Mouradia-Alger/ALGERIE
  • Cibuti
    Cibuti
    X
    • Cibuti Program Koordinasyon Ofisi
      • +253 21 34 66 50
      • cibuti@tika.gov.tr
      • House situated at lot No. 357, TF 7731 (villa No. 2). Djibouti
  • Etiyopya
    Etiyopya
    X
    • Addis Ababa Program Koordinasyon Ofisi
      • +251 11 662 67 50 - 51
      • +251 11 662 67 52
      • addisababa@tika.gov.tr
      • Bole Kifle Ketema Kebele 03, H. No:625, Addis Ababa, Ethiopia
  • Filipinler
    Filipinler
    X
    • Manila Program Koordinasyon Ofisi
      • +632 661 70 64
      • manila@tika.gov.tr
      • Mahogany Place Phase 2/ No:30-32 Taguig City/ Manila/ Philippines
  • Filistin
    Filistin
    X
    • Kudüs Program Koordinasyon Ofisi
      • +970 2 297 47 44 - 45
      • +970 2 297 47 46
      • kudus@tika.gov.tr
      • Collage Street Al Masyoun No:9 Ramallah, Palestine
  • Gine
    Gine
    X
    • Konakri Program Koordinasyon Ofisi
      • +224 656 98 14 48 - 50
      • konakri@tika.gov.tr
      • Cité des Nations, Résidence 38, C/Kaloum Conakry, Guinea
  • Güney Sudan
    Güney Sudan
    X
    • Juba Program Koordinasyon Ofisi
      • +211 95 96 22222
      • -
      • juba@tika.gov.tr
      • Gardens 22 Riverside Juba-South Sudan
  • Gürcistan
    Gürcistan
    X
    • Tiflis Program Koordinasyon Ofisi
      • +995 32 299 84 16
        +995 32 238 10 43
      • +995 32 298 54 30
      • tiflis@tika.gov.tr
      • S.Mgaloblişvili No.14, Tbilisi, Georgia
  • Hırvatistan
    Hırvatistan
    X
    • Zagreb Program Koordinasyon Ofisi
      • +385 1 4819 519
      • + 385 1 4850 115
      • zagreb@tika.gov.tr
      • Andrije Hebranga Ul. 32-34 10000 Zagreb/Croatia
  • Irak
    Irak
    X
    • Bağdat Program Koordinasyon Ofisi
      • +964 782 625 50 05
      • bagdat@tika.gov.tr
      • Turkish Embassy, TİKA Program Coordination Office 2/8 Veziriyeh, Baghdat, Iraq
  • Kamerun
    Kamerun
    X
    • Yaounde Program Koordinasyon Ofisi
      • +237 22 21 88 93 - 94
      • +237 22 21 88 95
      • yaounde@tika.gov.tr
      • Derriere Usine Bastos Rue 1.862 Bastos Yaounde Cameroun
  • Karadağ
    Karadağ
    X
    • Podgoritsa Program Koordinasyon Ofisi
      • +382 0 20 652 800 - 801
      • +382 0 20 652 802
      • podgoritsa@tika.gov.tr
      • Ul. Vlaha Bukovca br.2 , Stari Aerodrom – Podgorica - Montenegro
  • Kazakistan
    Kazakistan
    X
    • Astana Program Koordinasyon Ofisi
      • +77 172 49 43 49 -102
      • astana@tika.gov.tr
      • Ulitsa Mustafina, No:34, Astana, Kazakhstan
  • Kenya
    Kenya
    X
    • Nairobi Program Koordinasyon Ofisi
      • +254 20 214 03 28 - 29
      • +254 20 214 03 27
      • nairobi@tika.gov.tr
      • Camphor Road 62, Runda Nairobi - Kenya
  • Kırgızistan
    Kırgızistan
    X
    • Bişkek Program Koordinasyon Ofisi
      • +996 312 530 161
      • +996 312 530 106
      • biskek@tika.gov.tr
      • 720031, Yunusaliev Sok. No 6, Bişkek/Kırgızistan
  • Kolombiya
    Kolombiya
    X
    • Bogota Program Koordinasyon Ofisi
      • bogota@tika.gov.tr
      • Calle 70, 4/30, Bogota, Colombia
  • Kosova
    Kosova
    X
    • Priştine Program Koordinasyon Ofisi
      • +381 38 234 454
      • +381 38 234 463
      • pristine@tika.gov.tr
      • Ekrem Rexha Nr. 20 Arbëria, Prishtinë / Kosova
  • Libya
    Libya
    X
    • Trablus Program Koordinasyon Ofisi
      • +218 21 444 06 99
      • +218 21 334 64 50
      • trablus@tika.gov.tr
      • El Nasr Street Libya Television El Nergiz st. Khalife Nureddin El Kobbi Building El Mansura-Trablus, Libya
  • Lübnan
    Lübnan
    X
    • Beyrut Program Koordinasyon Ofisi
      • +961 4 546 013
        +961 4 546 179
      • +961 4 546 137
      • beyrut@tika.gov.tr
      • President Amine Gemayel Str., Viilla Mecattaf Building, Awkar- Beyrut / Lebanon
  • Macaristan
    Macaristan
    X
    • Budapeşte Program Koordinasyon Ofisi
      • +36 178 535 04
      • +36 179 985 572
      • macaristan@tika.gov.tr
      • TİKA – Török Együttműködési és Koordinációs Ügynökség Budapesti Programkoordinációs Iroda 1025 Budapest Aldas Utca 7, Budapest, Hungary
  • Makedonya
    Makedonya
    X
    • Üsküp Program Koordinasyon Ofisi
      • +389 230 916 25
      • +389 230 916 26
      • uskup@tika.gov.tr
      • Pitu Guli No.3, Skopje, Macedonia
  • Meksika
    Meksika
    X
    • Meksiko Program Koordinasyon Ofisi
      • +52 5555 31 7389 - 90
      • +52 5526 24 0632
      • mexico@tika.gov.tr
      • Jean Jacques Rousseau Numero:26 Colonia Anzures, Miguel Hidalgo 11590 Meksika D.F.
  • Mısır
    Mısır
    X
    • Kahire Program Koordinasyon Ofisi
      • kahirepko@tika.gov.tr
      • 14, Mohammad Saleh Meydanı, Mosaddaq Caddesi, Al Dokki, Giza, Egypt
  • Moğolistan
    Moğolistan
    X
    • Ulan Bator Program Koordinasyon Ofisi
      • +976 11 32 12 78
        +976 11 31 05 14
      • +976 11 327 668
      • ulanbator@tika.gov.tr
      • Sukhbaatar Meydanı -1, Bodi Tsamhag, kat 6, No:601 /Ulanbator / Mongolia
  • Moldova
    Moldova
    X
    • Kişinev Program Koordinasyon Ofisi
      • +373 29 246 566
        +373 22 223 554
      • +373 22 22 33 04
      • kisinev@tika.gov.tr
      • Sfatul Tarii 26/1 Tarii,26/1Chisinau / Moldova
  • Myanmar
    Myanmar
    X
    • Yangon Program Koordinasyon Ofisi
      • +95 140 02 28
      • +95 166 13 65
      • myanmarpko@tika.gov.tr
      • Pyi Thaw Aye St. House:10 Yankin / Myanmar
  • Namibya
    Namibya
    X
    • Windhoek Program Koordinasyon Ofisi
      • +264 612 56 160
      • windhoek@tika.gov.tr
      • 91 Kwame Nkrumah Street Ludwigsdorf-Windhoek , Namibia
  • Nijer
    Nijer
    X
    • Niamey Program Koordinasyon Ofisi
      • +227 203 70 700
      • +227 203 70 700
      • niamey@tika.gov.tr
      • Quartier de Koira Kano, Parcelle K de l'Ilot 2232, Niamey / Niger
  • Özbekistan
    Özbekistan
    X
    • Taşkent Program Koordinasyon Ofisi
      • +998 71 252 54 57
        +998 71 256 66 19
      • +998 71 252 59 51
      • taskent@tika.gov.tr
      • V.Vahidov Ko’chası, No: 52, Yakkasaray-Taşkent/Uzbekistan
  • Pakistan
    Pakistan
    X
    • İslamabad Program Koordinasyon Ofisi
      • +92 51 260 97 48-49-50-52
      • islamabad@tika.gov.tr
      • House No. 30 , St. No 13, Sector F-7/2 İslamabad – Pakistan
  • Romanya
    Romanya
    X
    • Bükreş Program Koordinasyon Ofisi
      • +40 31 405 60 50
      • +40 31 405 60 51
      • bukres@tika.gov.tr
      • Aleea Alexandru, No. 36, Sector 1, 011824 Bucharest / Romania
  • Senegal
    Senegal
    X
    • Dakar Program Koordinasyon Ofisi
      • +221 33 869 80 88
      • dakar@tika.gov.tr
      • Route des Almadies Lot:22 Zone: 9 Dakar/Senegal
  • Sırbistan
    Sırbistan
    X
    • Belgrad Program Koordinasyon Ofisi
      • +381 112 66 20 23 - 33
        +381 112 66 20 33
      • +381 112 66 20 43
      • belgrad@tika.gov.tr
      • Uziçka 58b, 11000 Belgrad / Serbia
  • Somali
    Somali
    X
    • Mogadişu Program Koordinasyon Ofisi
      • +252 699 322 233
        +252 618 868 487
      • mogadishupko@tika.gov.tr
      • TİKA Office 5. km Mogadishu/Somalia
  • Sudan
    Sudan
    X
    • Hartum Program Koordinasyon Ofisi
      • +249 183 25 14 57
      • +249 183 25 14 59
      • hartum@tika.gov.tr
      • Riyad Quarter, Block no: 21, House No: 247 Hartum, Sudan
  • Tacikistan
    Tacikistan
    X
    • Duşanbe Program Koordinasyon Ofisi
      • +992 37 221 90 41
      • +992 37 251 01 22
      • dusanbe@tika.gov.tr
      • Abdullo Kamandir Sokak No: 7 Duşanbe/Tacikistan
  • Tanzanya
    Tanzanya
    X
    • Darüsselam Program Koordinasyon Ofisi
      • +255 222 600 116
      • +255 222 600 172
      • darusselam@tika.gov.tr
      • Mvaya Road. No: 14 Plot No: 48 Kinondoni / Dar-es-selaam / Tanzania
  • Tunus
    Tunus
    X
    • Tunus Program Koordinasyon Ofisi
      • +216 719 08 632
      • +216 719 08 332
      • tunus@tika.gov.tr
      • 47, Muhamad V. Belvedere 1002 Tunis, Tunisia
  • Türkmenistan
    Türkmenistan
    X
    • Aşkabat Program Koordinasyon Ofisi
      • +99 312 94 62 82
        +99 312 94 53 73
      • +99 312 94 52 70
      • askabat@tika.gov.tr
      • Mugallımlar Cad.1.Geçit No:4 Aşkabat
  • Ukrayna (2)
    Ukrayna
    X
    • Kiev Program Koordinasyon Ofisi
      • +38 044 272 11 31 - 38
      • +38 044 272 62 07
      • ukrayna@tika.gov.tr
      • Yaroslaviv Val St., No 38, Kiev, Ukrain
    • Kırım Program Koordinasyon Ofisi
      • +38 0652 54 34 20
      • +38 0652 54 34 19
      • ukrayna@tika.gov.tr
      • Keçkemetskaya Caddesi, No :24 Simferopol, Kırım Özerk Cumhuriyeti, Ukrayna
  • Ürdün
    Ürdün
    X
    • Amman Program Koordinasyon Ofisi
      • +962 6 586 84 97 - 98
      • +962 6 586 84 99
      • amman@tika.gov.tr
      • Na’eb İmran Al Ma’ayeteh St. No: 14, Suwayfiyeh Region, Amman, Jordan
  • Yemen
    Yemen
    X
    • Sana Program Koordinasyon Ofisi
      • sana@tika.gov.tr
      • Fajju Attan Street Behind Kimmeti’l-A’râs, in front of Grammer School San'a / Yemen